چگونه مخزن مناسب برای نگهداری مواد شیمیایی انتخاب کنیم؟

پلاستونیک مخازن شیمیایی 1396/09/25 721 0

 

    هزینه خرید و نصب و استفاده از مخازن نگهداری مواد شیمیایی گاهی بخشی کوچک از سرمایه مورد نیاز اجرای یک طرح چند میلیارد تومانی است. اما اگر مخازن دچار مشکل شوند ممکن است کل طرح از کار بیافتد. در این حالت مخازن نا مناسب مواد شیمیایی نه تنها به هزینه های تعمیر و نگهداری می افزایند بلکه سلامت کارکنان را نیز در معرض خطرات جدی قرار می دهند.

    انتخاب درست مخزن نگهداری مواد شیمیایی شاید اندکی بر هزینه های شما در بدو امر بیافزاید اما ارمغان آن کارکرد منظم و درست طرح و آرامش خیال مجریان و کارکنان آن است.

   پس برای اطمینان از درستی کار مطمین شوید که مراحل

    زیر را اجرا خواهید کرد:

        1.مخزن مناسب:

مطمین شوید که مخزنی که انتخاب می نمایید

متناسب با نوع ماده شیمیایی آماده

شده است. گاهی برای صرفه جویی در

هزینه ها، متاسفانه از مخازن آب برای

نگهداری مواد شیمیایی استفاده می شود

که عواقب آن را قبلا بر شمردیم.

مضاف بر این برای مواد شیمیایی متفاوت می توان از ضخامت ها و انواع مختلف پلیمر بهره برد به طوریکه احتمال شکست مخزن و تعویض آن را در کوتاه مدت، مرتفع نمود.

         2. روش نصب مناسب:

در هر صورت به دلایل مختلف از جمله افزایش ظرفیت طرح، تعویض نوع ماده شیمیایی و یا گذشت سالها و خرابی مخزن، نیاز به تغییر مخزن احساس گردید. محل نصب مخازن باید به گونه ای باشد که به تعمیر کاران امکان تعویض و تعمیر داده شود.مثلا پس از نصب مخزن در صورتیکه پیرامون آن سازه ای نصب می شود می باید همیشه اجازه حرکت و تعویض مخزن را از لحاظ ابعادی به مجری بدهد. شاید بتوان مخزن آسیب دیده را قطعه قطعه کرد از محل بیرون برد اما نصب مخزن جدید نیازمند تخریب بخشی از سازه و هزینه های گزاف است. 

3. تامین کننده مناسب: 

     اطمینان حاصل کنید که تامین کننده به درستی از خواسته شما و نوع ماده شیمیایی و شرایط نصب در محل اجرای طرح مطلع شده و نقشه های فنی را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین قادر به تامین و نصب درست اتصالات مناسب مواد شیمیایی بر روی مخازن باشد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر متن نظر 500 مییاشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.