آیا مخازن پلی اتیلنی برای نگهداری آب مناسب هستند؟

پلاستونیک مخزن آب 1396/12/15 1498 0

  

 

         پلیمر ها به تنهایی خطر مسمومیت نداشته و به دلیل وزن مولکولی بالا عموماً خنثی بوده و قابل حل در آب  نمی باشند و خطری را متوجه مصرف کننده نمی کنند. در واقع  سوال را اینگونه باید مطرح نمود، که آیا می توان آب پاکیزه را در این مخازن نگهداری نمود ؟  زیرا در صورت وجود آلودگی در آب ورودی امکان رشد میکروارگانیسمها در آب مخزن وجود دارد.

    البته این آلودگی ها عمدتا به دو دلیل است:

  1. ورود آب آلوده و تصفیه نشده به مخازن: همچون آب چشمه و یا چاه که حاوی میکروارگانیسمهای متعددی است و عدم تصفیه آب و ماندگاری آب در مخزن فرصت کافی به آن میکرو ارگانیسمها به منظور رشد و گسترش داده و موجب تیره شدن آب و رشد ایشان در جداره مخزن می گردد.
  2. ورود نور خورشید به داخل مخزن: نفوذ نور زیاد خورشید به داخل مخزن موجب رشد جلبکها در جداره مخزن می گردد. جلبکها نوعی گیاه است که دارای کلروفیل(سبزینه) می باشندو برای رشد و نمو به نور خورشید وابسته است.

وجود جلبک و میکرو ارگانیسمها در آب می تواند موجب آلودگی آب شده و کسانی را که از آن آب استفاده می کنند را در معرض خطرات جدی قرار دهد.

 درنهایت باید گفت که مخازن پلی اتیلنی درصورتی که تاییدیه های بهداشتی را دریافت و الزامات استانداردهای مرتبط را رعایت نمایند ، گزینه مناسبی برای نگهداری آب می باشند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر متن نظر 500 مییاشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.