انتخاب و نحوه بکارگیری مخازن بر روی بام

پلاستونیک پلاستونیک 1401/09/08 270 0

بسته به شرایط برای مدیریت فشار آب ساختمان و فضاهای موجود، می توان مخزن آب را بر روی بام ساختمان نصب کرد. در اینصورت علاوه بر موارد مندرج در برچسب راهنمای نصب صحیح محصول و دفترچه گارانتی به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

نصب مخزن روی پشت بام در مواقع قطعی برق و عدم امکان استفاده از پمپ آب می تواند مشکل قطعی آب یا کاهش فشار آب را حل کند اما درهنگام نصب باید از تامین فشار آب لازم برای پر شدن مخزن اطمینان داشت.

بهتر است مخزن در فضای مسقف و محصور نصب شود و در غیر اینصورت حتما بگونه ای ثابت گردد تا باد و تکان های دیگر نتواند آنرا جا به جا کند.

بهتر است از مخازن با ارتفاع کوتاه تر و سطح مقطع بیشتر بر روی بام استفاده گردد تا به هنگام وزش باد شدید، مخزن و اتصالات آن دچار آسیب نشوند و همچنین توزیع بار بهتری بر روی سقف بنا صورت گیرد.

برای انتخاب مکان نصب مخزن روی سقف در رابطه با تحمل بار سازه حتما با مهندس ساختمان مشورت نمایید.

مخزن باید در مقابل گرما و سرمای شدید احتمالی محافظت شود.

توجه داشته باشید به هنگام نصب مخزن به پوشش عایق رطوبتی بام آسیب وارد نشود.

بسته به شرایط و میزان فشار آب در طبقات بالایی می توان از پمپ مناسب برای توزیع آب در شبکه آبرسانی ساختمان استفاده کرد.

اگر مخزن مورد استفاده در بام بطور دایم در شبکه آبرسانی ساختمان قرار نمی گیرد، حتما در دوره های کوتاه زمانی آب داخل مخزن تعویض گردد تا از کیفیت آب کاسته نشود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر متن نظر 500 مییاشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.